נשים ויתר לחץ דם ריאתי

25 בפברואר 2016

נשים עם יתר לחץ דם ריאתי עומדות בפני אתגרים לא מעטים. מעבר למחלה עצמה, נשים צריכות להתמודד עם העובדה שהמחלה משפיעה גם על היבטים אחרים בחייהן. האם ניתן להיכנס להריון? ומה עם אמצעי מניעה? או טיפול הורמונלי בגיל המעבר?

הריון ויתר לחץ דם ריאתי

לאישה עם יתר לחץ דם ריאתי מסוכן להיכנס להריון. חיי האם והעובר עלולים להימצא בסכנה גדולה. הסכנה טמונה בשינויים הגדולים המתרחשים במהלך הריון כמו קצב לב מוגבר ושינויים במערכת החיסון. כמו כן, ישנן תרופות אותן אסור לקחת במהלך הריון. כניסה להריון במצב זה נושאת עימה סיכונים רבים ומחייבת תכנון זהיר ביותר על מנת להגדיל את סיכויי האם לשרוד.

נכון להיום, ההמלצה היא שנשים עם יתר לחץ דם ריאתי ימנעו מהריון. ישנם אמצעי מניעה בטוחים בהם ניתן להשתמש. אם יש לך שאלות בנוגע להריון, התייעצי עם הצוות המקצועי במרפאת יתר לחץ דם ריאתי שיוכלו לענות על כל שאלה בנושא.

אמצעי מניעה

מכיוון שהריון הוא מצב המסכן את חיי האם והעובר, מומלץ לנשים עם יתר לחץ דם ריאתי, הנמצאות בגיל הפוריות, להשתמש באמצעי מניעה. ישנם אמצעים שונים הבטוחים לנשים הלוקות ביתר לחץ דם ריאתי. גם אם הנושא גורם למבוכה, אל תמנעי ממנו. חשוב מאד שתדעי אילו אמצעי מניעה מתאימים לך. הצוות המקצועי במרפאת יתר לחץ דם ריאתי יוכלו לייעץ לך.

טיפול הורמונלי

ישנן נשים המשתמשות בטיפול הורמונלי חלופי (HRT) המיועד לנשים בגיל המעבר המפסיקות לייצר הורמונים מסוימים. נכון להיום, אין תשובה ודאית לגבי בטיחות טיפולים אלה בנשים עם יתר לחץ דם ריאתי. הרופא ישקול טיפול הורמונלי חלופי רק אם תסמיני גיל המעבר בלתי נסבלים.

מאמרים נוספים בנושא לחיות עם יתר לחץ דם ריאתי:

יתר לחץ דם ריאתי ותזונה
יתר לחץ דם ריאתי ופעילות גופנית
יתר לחץ דם ריאתי ומערכות יחסים

נושאים נוספים למאמרי יתר לחץ דם ריאתי:

התמודדות עם יתר לחץ דם ריאתי
מידע על יתר לחץ דם ריאתי
כלים שימושיים לסובלים מיתר לחץ דם ריאתי

למידע נוסף על יתר לחץ דם ריאתי לחצו כאן


Print this pageShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someoneShare on Facebook
חזרה לכל המאמרים