האם ניתן להפחית תסמיני COPD?

2 בנובמבר 2015

מעקב סדיר אצל הרופא והקפדה על ההוראות שניתנו לך יכולים לסייע להפחית את תסמיני המחלה ולחיות טוב יותר עם COPD.

טיפול בחמצן

במקרים קשים של COPD רמות החמצן בדם נמוכות. טיפול בחמצן עשוי לעזור. הטיפול ניתן לתקופה קצרה או באופן קבוע, לטווח ארוך, במטרה לסייע לקוצר הנשימה. החמצן מוזרם ישירות ממכשיר החמצן לדרכי הנשימה באמצעות צינורות פלסטיק המונחים בנחיריים או באמצעות מסכה. במהלך הטיפול ניתן לדבר, לאכול ולנוע בחופשיות בבית. אין לעשן בקרבת מכשיר החמצן בשל סכנת התלקחות

שיקום ריאות

שיקום ריאות נועד לסייע לחולים להקטין את הקושי הנשימתי, לשפר את התפקוד הריאתי ואת איכות החיים. הוא מבוסס על תוכנית רב-תחומית הכוללת טיפולים לאנשים הלוקים במחלת ריאות כרונית. שיקום ריאות ניתן במכוני ריאות שונים בארץ

ניתוח

ניתוח להקטנת ריאה הינו בדרך כלל המוצא האחרון לאנשים עם תסמינים חמורים, בעיקר חולי אמפיזמה, שאינם משיגים שיפור למרות טיפול תרופתי. במקרים נדירים יומלץ על השתלת ריאה.

עזרים נפוצים המשמשים חולי COPD

משאפיםמשאף הוא הצורה הנוחה והמהירה ביותר להובלת תרופה ישירות לריאות. לרשות הרופא ישנן אפשרויות רבות ומגוונות שמטרתן לסייע בשליטה על תסמיני COPD. פנה לרופא על מנת להתייעץ איזה משאף מתאים לך.

נבולייזר – מכשיר ההופך את התרופה לתרסיס, כך שניתן יהיה לשאוף אותה דרך מסיכה או פיה. בדרך כלל, מכשיר זה משמש למתן מינונים גבוהים של תרופה להקלה במצב חירום, למשל באמבולנס או בבית החולים.

הנבולייזר משמש גם לטיפול בחמצן ולריסוס תרופות שלא ניתן לתת במשאף ידני.

מאמרים נוספים בנושא כל שרצית לדעת על COPD:

מהי COPD?
האם ניתן למנוע COPD?
בדיקות לאבחון COPD

מאמרים בנושאי COPD נוספים:

לחיות עם COPD
התמודדות עם COPD

למידע נוסף על COPD לחצו כאן

Print this pageShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someoneShare on Facebook
חזרה לכל המאמרים